TEÇ-SEN: "MEB Kaş Yaparken Göz Çıkardı! Hakkımızı Yargıda Arayacağız!

Milli Eğitim Bakanlığı 1,5 aydır dört gözle beklenen ek ödeme oranlarını açıkladı.

TEÇ-SEN: "MEB Kaş Yaparken Göz Çıkardı! Hakkımızı Yargıda Arayacağız!

Ancak açıklanan oranlar özellikle taşrada görev yapan eğitim çalışanlarını hayal kırıklığına uğratmıştır. Ek ödeme oranları belirlenirken (Merkez)-(Ankara,İstanbul,İzmir)-(Büyükşehir) ve (Taşra) olarak dört grup oluşturulmuş, aynı unvan ve derecede görevli eğitim çalışanları arasında ayrımcılık yapılmıştır.

Sendika olarak, (Merkez)-(Ankara,İstanbul,İzmir)-(Büyükşehir) ve (Taşra) ayrımını ve kadro dereceleri arasında farklılıklar olmasını kesinlikle kabul etmemiz mümkün değildir. Yaptığımız tüm görüşmeler ve uyarılara rağmen Maliye Bakanlığının  dayattığı ek ödeme oranları Milli Eğitim Bakanlığınca imzalanarak yürürlüğe girmiştir.

Daha önce yönetim görevi karşılığı verilen ek ders ücretleri alan eğitim çalışanları arasında herhangibir ayrım yapılmazken, yerine getirilen ek ödemelerde yapılan ayrımcılık bu haliyle tam bir hak gaspına dönüşmüştür ve eğitim çalışanları arasında infial yaratmıştır.

Sendika olarak; (Merkez)-(Ankara,İstanbul,İzmir)-(Büyükşehir) ve (Taşra) ayrımını, kadro dereceler arasındaki farklı oranlar olmasını kabul etmemiz ve sessiz kalmamız mümkün değildir. M.E.B. tarafından yapılan bu haksız uygulama sendikamız tarafından ayrıca dava konusu yapılacaktır. M.E.B. tarafından gasp edilen hakkımızı, yargı eliyle geri alacağımıza olan inancımız tamdır.

Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.

 
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2011, 00:00
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mustafa DEĞER
Mustafa DEĞER - 11 yıl Önce

Evet TEÇSEN Yetkilileri! Siz hangi haktan hukuktan bahsediyorsunuz ki. Ekders Mevzuatının 10. md. de Şube Md. lerini diğer Müdür unvanlı personelden çok yüksek bir makammış gibi gösterilip haftalık 25 sa. yön. karş. ek ders verilirken neredeydiniz????? Şimdi yayınlanan cetvellerde Tesis Md., İşl. Md., Basımevi Md. o zaman yok muydu? Siz hikaye anlatıyorsunuz kardeşim hikaye. Bu Bakanın misyonu yönetim bir defa. Adam gibi de düzenleme yapmış. Helal olsun.

osman çetin- aydın güleşen
osman çetin- aydın güleşen - 11 yıl Önce

Ben himetli çalışalınıyım bu ek ödemeler tüm eğitim çalışanlarına veriliyorda hizmelilere neden verilmiyor bunun açıklamasını biz hizmetli çalışanlarına anlata bilirmisiniz.

SIRADAKİ HABER