2015 ALES SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI

2015 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (2015 ALES) giriş belgeleri ÖSYM’nin internet adresinden edinilebilir.

2015 ALES SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYIMLANDI
22 Kasım’da yapılacak 2015 ALES sonbahar dönemi sınavı için başvuran adayların, sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlandı. Adaylar sınav giriş belgelerine T.C kimlik numaraları ile ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden ulaşabilir.

BELGELER İÇİN TIKLAYIN 
 
Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacak. Belge üzerinde adayın fotoğrafı bulunması zorunlu. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken belge üzerinde fotoğraf olmasına özen göstermeli. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını sınav günü yanlarında bulundurmak zorunda. Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalı. Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir şekilde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Kimlik ve güvenlik kontrolleri ile salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için, adayların sınava girecekleri binanın kapısında sınavın başlama saatinden en az 1 saat önce hazır bulunmaları gerekiyor. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek.
Güncelleme Tarihi: 12 Kasım 2015, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER