Şırnak'ta görev yapan öğretmenlere 'apart konut' yapılacak

Şınak'ta, kırsal alanda görev yapacak öğretmenler için dayalı döşeli konutlar yapılacak.

Şırnak'ta görev yapan öğretmenlere 'apart konut' yapılacak

Uludere ilçesinde bazı kadın öğretmenlerin barınma yerleri olmaması nedeniyle istifa etmeleri, valiliği harekete geçirdi.

Maliye Bakanlığı ve Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden gelen ek kaynakla, kırsaldaki 40 yere öğretmenler için dayalı döşeli evler yapılacak.

Projeyi açıklayan Vali Vahdettin Özkan, evlerin bir bölümünün ilk dönemin sonunda kalanının ise gelecek yıl hizmete gireceğini söyledi.

Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, bir anaokulu açılışında konuştu.

Daha önce Şırnak'ın Uludere ilçesinde bazı kadın öğretmenlerin barınma yerleri olmadığı için istifa ettiklerini hatırlatan Özkan, bu manzara karşısında arayışa girdiklerini belirtti.

Bütçe dışında Maliye Bakanlığı ve Milli Piyango İdaresi Genel Müdürlüğü'nden kaynak alındığını belirten Özkan, yapılacak evlerle ilgili şunları söyledi:

"Lojmanlar, apart tipi ve dayalı döşeli olacak. Bu sadece Şırnak'ta olacak. Kırsal kesimdeki her öğretmenimiz valizini alıp gelecek eğitim öğretim yılında o lojmanlardan yararlanacak. Bu Şırnak'ın 40 kırsal yerinde olacak. Bu 40 yer köylere ve merkeze de hitap ediyor olabilir. Bu iş için 18 trilyonluk bir kaynak ayrıldı. Bunların bir kısmı birinci dönemin sonunda bitecek. Bir kısmı da gelecek yıl öğretmenlerimizin hizmetine sunulacak.''Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER