İLKSAN GENEL KURULU YAPILDI

İLKSAN’ın 6. Dönem 3. Olağan Genel Kurulu 28-29 Nisan 2011 tarihleri arasında Antalya’da yapıldı.

İLKSAN GENEL KURULU YAPILDI
Toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Recep Işık, Van Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş, Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Genel Mali Sekreter Seyit Ali Kaplan, Genel Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Sami Özdemir ve delegeler katıldı. İLKSAN Başkanı Tuncer Yılmaz’ın açılış konuşmasını yaptığı genel kurulda, diğer sendikaların temsilcileri de birer konuşma yaptı.
 
Bazı sendika temsilcilerinin suçlamalarına cevap vermek üzere kürsüye gelen Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk İLKSAN'ın Koç ya da Sabancı grubuna bağlı bir kuruluş olmadığını belirterek şunları söyledi: “Kendi dar dünyalarında uçuk kaçık fikirlerle gelip konuşuyorlar. Burada konuşurken 'bekâra avrat boşamak kolay' gelir. İLKSAN'ın yaptıklarına hayalin yetmez. ‘İLKSAN’ı yönet ama riske atma, bu parayı batırma. Parayı batırırsan anandan emdiğini burnundan getiririz’ diyoruz. Yetkili değilsiniz. Yetkiyi kim verecek? MEB, TBMM, AKP Hükümeti verecek, verecek ki bunlar da yönetecek. Korkmadan, başına ne gelecek endişesi duymadan yönetecek. Riskleri göze alacak. İLKSAN tarihinde olmayan, inkılâp denilebilecek şeyler yapıldı. Bunu bir gör. Öğretmenler bu kadar mı beceriksiz? 'İLKSAN kapatılsın ve kapatılmasın' tartışmalarını yaşıyoruz. İLKSAN kapatılabilir. Ama '250 bin üyenin hakkını hukukunu sağlayarak kapatalım' diyoruz. Küçük bir bakkal dükkânını kapatmanın bile bir sürü yolu var. Geçenlerde bir hesap yapıldı. Şu anda 300 milyon TL parası var ve 1 milyar TL civarında mal varlığı var. Kapattığınız zaman üyelere mevzuat gereği vermeniz gereken parayı ödemek için 1 milyar TL daha üzerine koymanız lazım. Bunu söyleyen arkadaşlarımızın, hükümetle kol kola olduğunu biliyorum.  O ağababalarına söyleseler de 1 milyar TL'yi versinler ve İLKSAN'ı kapatalım. Parayı bulun, İLKSAN’ı kapatmayan namussuzdur.”
 
“İLKSAN’ı beraberce bir yere getirelim” diyen Koncuk,  zorunlu üyeliğin kalkması ile ilgili önergeye de destek vereceklerini söyledi. Gönüllü üyeliğe aklı başında hiç kimsenin karşı çıkmayacağını söyleyen Koncuk, “ortaöğretim öğretmenlerinin de İLKSAN’a gönüllü üye olmasının yolunu açalım” dedi.
 
Genel Kurulda yapılan seçimlerde İLKSAN Başkanı Tuncer Yılmaz güven tazeledi. Yönetim Kurulu üyeliklerine; Tuncer Yılmaz, Hüseyin Torun, Resul Demirbaş Türk Eğitim-Sen delegeleri arasından,  Bekir Erdoğan, H. Osman Çelik, Nurettin Konaklı, Yusuf Büyük MEB listesinden seçildi.  
 
Denetleme Kurulu Üyeliklerine ise; Bülent Tunçel Türk Eğitim-Sen delegeleri arasından, Adem Yaman ve Sinan Çakır MEB listesinden seçildi. 
 
Türk Eğitim-Sen olarak İLKSAN Genel Kurulunun tüm İLKSAN üyelerine hayırlı olmasını diliyoruz. Bugüne kadar birçok başarılı çalışmaya imza atan İLKSAN yönetiminin yükselttikleri çıtayı daha da yukarılara çıkaracaklarına inanıyoruz. İLKSAN ile ilgili karalama kampanyası yapan kuruluşlar, art niyetli kişiler öğretmenlerimizin kamuoyunda küçük düşmesine neden olmaktadır. Oysa bu kişi ve kuruluşlar İLKSAN’ı karalayacaklarına, İLKSAN ile ilgili projeler üretmelidir. Türk Eğitim-Sen, genel kurulda İLKSAN’ı daha iyi günlere taşımanın yollarını beraberce aramayı teklif etmiştir. Ancak bunların derdi İLKSAN değil, İLKSAN üzerinden Türk Eğitim-Sen’e zarar vermektir. Türk Eğitim-Sen’i düşman olarak görenlerin, İLKSAN’ın elde ettiği başarıları görmesini beklemiyoruz. Biz bundan sonra da İLKSAN’ın 250 bin üyesinin hak ve hukukunu korumaya ve İLKSAN’ın başarısını artırmaya devam edeceğiz.


RESİMLERİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ
Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2011, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER